Barion Pixel

Poljot Buran mechanikus kronográf karóra

A HASZNÁLT-ÓRA.HU piactér üzemeltetői nem vállalnak felelősséget a hirdetések valóságtartalmáért! Kérjük, legyen körültekintő a vásárlások során!
Használt Poljot karóra. A hirdetés feladási dátuma: 2025.07.06.
Adatlap
  • Stílus hétköznapi
  • Nem unisex
  • Számlap típusa analóg
  • Óratok átmérője 38 mm
  • Funkciók dátum
  • Működése kézi felhúzás
  • Szíj fajtája Bőr/műbőr, Fekete
  • Vízállóság NEM VÍZÁLLÓ!
  • Fizetési mód átutalás, készpénz
  • Szállítási mód Foxpost, futárszolgálat, személyes átvétel

Poljot Buran mechanikus kronográf karóra

Kitűnő állapotban lévő Poljot Buran mechanikus karóra

3133 szerkezet

38 mm átmérő

Minden funkicója tökéletesen működik

Poljot órát keresel vagy eladnál?

Nálunk hirdethetsz vagy megtalálhatod a tökéletes modellt! Böngéssz hirdetéseink között most!

Poljot

1927-ben a Szovjetunió felső vezetése elhatározta, hogy az országban létre kell hozni egy óragyárat, mely alkalmas a polgári lakosság és a Vörös Hadsereg időmérő eszközökkel való ellátására. Már a kezdeteknél célkitűzés volt, hogy a készítendő órák minősége megfeleljen a kor minőségi követelményeinek és mindezt nagy gyártási mennyiség mellett is tartani lehessen. 1930 végén aztán beindult a termelés is és novemberben valóságos sajtótájékoztató ünnepségen mutatták be az elkészült első 50 darab órát a Forradalmi Színházban.

Háború igényeit is ki kellett szolgálni!

A folyamatosan termelő gyárat 1935-ben Kirov Óragyár (Szergej Mironovics Kirov után) névre keresztelik. Ekkorra már nagy mennyiségben gyártanak pilóta-, megfigyelőórákat, hajó kronométereket és különböző fedélzeti és műszerfali beépített órákat. 1939-re befejeződik a gyár gépekkel való teljes felszerelése. Eddigre már közel 3 millió zseb- és karóra készült az üzemben, elsősorban a hadsereg igényeit kielégítendő.

Poljot név születése

1941-ben a háború pusztításai elöl a gyárat evakuálják a távoli Zlatoust városába, ahol a front igényeinek megfelelően a hadsereg járműveinek óráit készítik elsősorban és persze a hadianyag gyártásából is kiveszik részüket. A II. Világháború befejezése után a gyárat visszatelepítik Moszkvába. Ekkortól kezdve a gyár neve: Első Moszkvai Óragyár (Первый Московский Часовой Завод – 1МЧЗ). 1960-ban megjelennek a gyár történetében az első Poljot (Полет – Repülés) márkanéven forgalmazott órák, majd 1961-ben – Jurij Gagarin első űrrepülésének apropóján – maga a gyár is felvette a Poljot nevet.

A gyár a XX. század második felében is megmaradt a legnagyobb és legtermelékenyebb szovjet óragyár szerepében egészen a Szovjetunió széthullásáig.

Forrás:http://www.boxerora.hu/elso.html

#poljot #oroszkaróra #poljotkaróra #poljotóra #oroszóra

karóra adás-vétel