Hibátlan állapotú kronográf
kn. 45 mm tokátmérő
zafír
új bőrszír
gyári békacsat
üveghátlapos
dupla dobozában.
Az óra gyönyörű, de nekem nagy.
Elsősorban eladni szeretném, de értékegyeztetéssel csere mechanikus búvárra/elegánsra érdekelhet.
Hibátlan állapotú kronográf
kn. 45 mm tokátmérő
zafír
új bőrszír
gyári békacsat
üveghátlapos
dupla dobozában.
Az óra gyönyörű, de nekem nagy.
Elsősorban eladni szeretném, de értékegyeztetéssel csere mechanikus búvárra/elegánsra érdekelhet.
1892
A Hamiltont a pennsylvaniai Lancasterben alapították, és zsebórákat kezdett gyártani. Kezdettől fogva a minőségen és a pontosságon volt a hangsúly, és ezek az elvek tették a Hamiltont a mai nemzetközileg elismert óramárkává.
1912
Az amerikai vasutak korai időszakában nem volt általános időzítési módszer, és gyakoriak voltak a balesetek. A Hamilton zsebórák pontossága segített megoldani ezt a problémát, és óráink hamarosan megkapták a The Watch of Railroad Accuracy címet.
1914
Az első világháború alatt az Egyesült Államok fegyveres erőinek hivatalos szállítójaként Hamilton katonák százait szerelte fel a háború alatt oly fontos megbízható időmérőkkel. Ez azt eredményezte, hogy a zsebórákról a kényelmesebb karórákra váltott a gyártás, ez a változás most is maradt.
1918
Több mint egy évszázaddal ezelőtt egy Hamilton repülési óra kísérte az első US Airmail szolgáltatást Washington, DC és New York City között. Ez volt a kezdete annak a hosszú történelmünknek, hogy műszaki időmérőket gyártottunk a repülő közösség számára, és ma is repülünk a pilóták csuklóján szerte a világon.
1926
Richard E. Byrd admirális lett az első pilóta, aki elérte az Északi-sarkot, 13 percig körözte azt, mielőtt visszatért a bázisra. Ezt az úttörő 15 óra 57 perces repülést egy Hamilton órával időzítette.
1927
A pilótaórák sokkal többet tesznek, mint az időt, és műszaki fejlesztéseink segítettek a korai pilótáknak biztonságosan megérkezni az első járatra Kaliforniából Hawaiira. Ezek a korai pilóták Hamilton pontosságára támaszkodtak az idő, a távolság és az irány kritikus számításai során, miközben a Csendes-óceán felett navigáltak.
1928
Hamilton jól ismert Piping Rock órája 1928-ban debütált, és a különleges gravírozású változatokat bemutatták a New York Yankeesnek, hogy megünnepeljék a World Series győzelmét abban az évben. A csapat tagja volt Babe Ruth és Lou Gehrig, a baseball leghíresebb játékosai.
1930-as évek
Mára a repülési pontosságáról híres Hamilton volt a négy nagy amerikai kereskedelmi légitársaság hivatalos órája. Hamiltont szintén hivatalos időmérőnek választották a New Yorkból San Franciscóba tartó legelső part-to-part közötti járathoz.
1932
Két Hamilton óra – egy Pipping Rock és egy Flintridge – jelent meg a „Shanghai Express” című filmben, és fontos eszközök voltak, amelyek előremozdították a film cselekményét. Ez volt az óráink legkorábbi megjelenése egy hollywoodi filmben.
1942
Hamilton leállította a fogyasztóknak szánt órák gyártását, hogy a második világháború alatt az Egyesült Államok fegyveres erőinek ellátásának óriási feladatára összpontosítson. Több mint egymillió órát gyártottunk, beleértve a karórákat és a tengeri kronométereket, és még az Army-Navy E díjat is kiérdemeltük a gyártás kiválóságáért.
1951
A békaemberek két Oscar-jelölést kapott. Hamilton szereplése a filmben robusztus és praktikus katonai óráinkat mutatta be működés közben a nagy képernyőn, és ez lett az egyik meghatározó filmpillanatunk.
1957
Hamilton forradalmasította az óraipart azáltal, hogy elkészítette a világ első elektromos elemmel működő óráját. A Ventura egyedi és futurisztikus pajzs alakú dizájnja, amelyet a neves ipari tervező, Richard Arbib alkotott, azonnali szenzációt keltett.
1961
A Ventura népszerűsége új magasságokat ért el, amikor megjelent a megasztár és a Rock and Roll mozgalom feje, Elvis Presley csuklóján. Az órát a legendás előadó karakterének választották a „Blue Hawaii” című zenés vígjátékában.
1962
A tervező Richard Arbib a Ventura kezdeti sikere után további elektromos órákat készített Hamilton számára, mindegyik aszimmetrikus kialakítással. Ezek közül talán a legdrámaibb az Altair volt, amiből 1600 darabos limitált kiadást készítettek.
1968
Stanley Kubrick 1966-ban kereste meg Hamiltont, hogy egyedi időmérőket készítsen új, futurisztikus filmjéhez, a „2001: Space Odyssey”-hez. A Hamilton tervezőcsapata egy karórát és egy asztali órát biztosított számára, amelyek majdnem olyan ikonikusnak bizonyultak, mint maga a film.
1969
Hamilton szerves szerepet játszott az első automata kronográf szerkezet, a Caliber 11 feltalálásában. Hamilton ismét részt vett az óragyártás történetének egyik legnagyobb áttörésében.
1970
A világ első digitális karórájának feltalálását 1970. május 6-án jelentették be a „The Tonight Show” című műsorban. Hamilton bemutatta a Hamilton Pulsar Time Computert: mozgó alkatrészek nélkül, semmihez sem hasonlított, amit valaha is látott.
1972
A Pulsar, a világ első digitális órája bemutatásra kerül a nagyközönség számára, örökre megváltoztatva az időmeghatározást. A kijelzőt a tömör arany tok oldalán található gombbal aktivált LED-ek segítségével hozták létre. Hamilton mindössze 400 darabot gyártott, amit 2100 dollárért adtak el, ami többet jelent, mint egy autó akkori ára.
1974
Május 16-án a Hamiltont eladták az SSIH-nak, amely a mai Swatch Group korábbi neve. Bár egy új csoport tagja, a Hamilton még mindig az Egyesült Államokban található, és megőrizte hírnevünket a minőségi, precíziós időmérők gyártása terén.
1980
Több év futurisztikus dizájnja után az 1980-as években a klasszikus darabok visszatértek az előtérbe. Hamilton újjáélesztette és újra bevezette a 20-as és a 60-as évek dizájnjait. A régi kedvencek, mint a Boulton, Ardmore, Wilshire és Ventura vezették a klasszikus órák trendjét.
1990
Hamilton szoros kapcsolata Hollywooddal az 1990-es években felerősödött, amikor olyan fő filmek szereplői csuklóján szerepeltek, mint a „Men in Black”, „Lethal Weapon 4”, „Independence Day”, „The Talented Mr. Ripley” és „Die Hard”. nevezz meg néhányat.
2003
Hamilton mind a központunkat, mind a gyártó létesítményeinket áthelyezte a svájci Bielben lévő óragyártás központjába. A lépés lehetővé tette Hamilton számára, hogy megkezdje a „svájci gyártmányú” minőségi jelzést minden, az új helyszínen gyártott órára.
2005
Hamilton a vezető műrepülőpilótával és hivatalos márkanagykövettel, Nicolas Ivanoffal kötött partnerséget, és a Red Bull Air Race-szel és a Svájci Műrepülő Szövetséggel szorosan bekapcsolódott a légiversenyek és műrepülés izgalmas világába.
2006
Hamilton a legelső Hamilton Behind the Camera Awards házigazdája volt Hollywoodban, hogy megünnepeljék a színfalak mögött dolgozó hősöket. A képernyőn kívüli tehetségek elismerését a legjobb filmszínészek és -rendezők által átadott díjak is alátámasztották.
2011
A mozgásspecialista ETA-val együttműködve Hamilton kifejlesztette saját, személyre szabott automata kalibereit, a H-21-et és a H-31-et. Három évvel később a H-10, H-30 és H-40 következett, amelyek mindegyike megnövelt, akár 80 órás teljesítménytartalékot kínál a viselőknek.
2011
Hamilton szorosan együttműködött új légiközlekedési partnerünkkel, a híres Air Zermatt mentőszolgálattal a Khaki Flight Timer fejlesztésén. Hamilton emellett a világ minden tájáról érkezett legkiválóbb légiosztagokkal kezdett dolgozni, ezzel megőrizve státuszunkat a pilóták kedvenc órájaként.
2014
Hamilton folytatta szoros kapcsolatát a filmek világával, együttműködve azokkal a tervezőkkel, akik az „Interstellar” című nagy sikerű filmen dolgoznak, amely filmben az idő kulcsszerepet játszik. Hamilton tervezőkkel dolgozott, hogy kidolgozzon egy egyedi darabot a Jessica Chastain által alakított főszereplő számára, amelyet a rajongók szeretettel „The Murph” néven ismernek majd.
2015
Hamilton Ridley Scott epikus kalandjának, a „The Martian”-nak a főszereplő csuklóján jelent meg a képernyőn. A Khaki BeLOWZERO hangsúlyozta Mark Watney karakterének erejét és elszántságát, akit Matt Damon alakít, és aki egy marsi küldetésben marad.
2017
Hamilton ünnepelte az ikonikus Ventura, a világ első elektromos órájának 60. évfordulóját. A Ventura 1957-es indulása óta rajongók hadát szerezte, köztük Elvis Presley szupersztárt.
2018
Hamilton büszkén ünnepli az égbolt időzítésének első évszázadát. 1918 óta a professzionális pilóták a Hamilton órákat választják, hogy elkísérjék őket a pilótafülkébe innovációnknak, pontosságunknak és precizitásunknak köszönhetően.
2019
A reflektorfényt Hollywooddal való szoros kapcsolatunkra és a mozi középpontjában álló munkánkra helyezzük. A több mint 500 főbb filmes megjelenéssel és a mérföldkőnek számító pillanatok lenyűgöző katalógusával az ezüstvásznon Hamilton a filmkészítők választása.
2020
Az első amerikai vasutak szinkronizálásától az elektromos és a digitális óra feltalálásáig Hamilton 1892 óta az úttörő fejlesztések élére áll. Az új évtized elején ünnepeljük a játékot megváltoztató hozzáállást és úttörő szellemet, amely garantálta időzítés változása az óragyártásban és a világban.
Forrás: ITT
#hamilton #ventura #khaki #bigeye
karóra adás-vétel