Barion Pixel
870 000 Ft

Omega Seamaster 2008 automata 300m

A HASZNÁLT-ÓRA.HU piactér üzemeltetői nem vállalnak felelősséget a hirdetések valóságtartalmáért! Kérjük, legyen körültekintő a vásárlások során!
Használt Omega karóra. A hirdetés feladási dátuma: 2024.07.18.
Adatlap
  • Modell Seamaster Diver 300 m
  • Stílus búvár
  • Nem férfi
  • Számlap típusa analóg
  • Gyártási év 2008
  • Működése automata
  • Fizetési mód átutalás
  • Szállítási mód személyes átvétel

Omega Seamaster 2008 automata 300m

Az órához megvan minden dokumentum és a doboza is.

– 41 mm-es korona

– Ref. 22545000- Watch. 80361789

– Omega Calibre 1120 automata szerkezet

– koronazár, hélium szelep- zafír kristály, tükröződésmentes bevonattal

– Water Resistant 300 m

Csere nem érdekel.

Ára: 870.000 Ft.

Érdeklődni a következő számon lehet: +36 húsz 219 82 hetvenhárom.

Omega

Az Omega órák a világon a legismertebb és legfelismerhetőbb darabok közé tartoznak. Az Omega S.A. egy svájci luxusóra készítő vállalat, székhelye Bielben van.

Louis Brandt az alapító

A cég elődjét La Chaux-de-Fonds-ban alapította 1848-ban az akkor 23 éves Louis Brandt, aki ekkor helyi kézművesek által gyártott alkatrészekből kulccsal felhúzható zsebórák összeállításával foglalkozott. Olaszországtól egészen Skandináviáig adta el óráit, de legfőbb piaca Anglia volt. Louis Brandt halála után 1879-ben két fia, Louis-Paul és César vette át örökségét

Utódok sikerei

A jó munkaerőnek, kommunikációnak és energiaellátottságnak köszönhetően a kis vállalkozás 1880 januárjára kisebb gyárrá bővült. Az első szériás Labrador & Gurzelen óraművek, csak úgy, mint a híres 1894-es Omega óramű garantáltál a márka marketing sikereit. Louis Brandt munkaasztala Louis-Paul és César mindketten 1903-ban hunytak el, és hagyták Svájc egyik legnagyobb óragyárát (amely ekkor 240 ezer órát gyártott évente és 800 embert foglalkoztatott) négy fiatalember kezében, amelyek közül a legidősebb a 24. évét még be nem töltött Paul-Emile Brandt volt.

Mikor elfogy a tőke

A sorozatos pénzügyi krízisek miatt 1975 és 1980 között az SSIH banki segítségre szorult. Ez alatt az idő alatt a Seiko cég érdeklődött az Omega kisajátítása iránt, de végül a tárgyalások nem vezettek eredményre. Drasztikus pénzügyi újratervezés után az ASUAG (egy másik svájci óragyár) és az SSIH egyesültek, és megalapították az ASUAG-SSIH Holding Company-t 1983-ban. Két évvel később a céget magánbefektetők egy csoportja vette át Nicolas Hayek vezetésével. SMH (Societé de Microélectronique et d’Horlogerie) név alatt a vállalat a világ egyik legjelentősebb óragyárává lépett elő. 1998-ban a vállalat a Swatch Group tagja lett, amely a mai napig is gyártja az Omega órákat és olyan más márkákat, mint a Blancpain, Swatch és Breguet.

1999-ben a cég rendkívül sikeres saját fejlesztést mutatott be a nagyközönségnek: a Calibre 2500 óraművet. A cég történelmet írt az első tömeggyártott órákkal, amelyek már az egyedülálló co-axial óraművel voltak ellátva, amelyet George Daniels órakészítő talált fel. 2007. január 24-én az Omega bevezette új Calibres 8500, 8501 és két co-axial óraszerkezetét.

Holdra szállás

Az Omega Speedmaster Professional Chronograph volt az első óra, amely Buzz Aldrin csuklóján a Holdra utazott. Sajnos ez az óra a mai napig nem került elő. Az Omega Seamaster modell 1995 óta James Bond csuklóján a filmvásznon is látható. A cég ezeken kívül az Olimpiai Játékok, több golfverseny és sportesemény hivatalos szponzora, a többszörös aranyérmes Michael Phelps is a cég nagykövetei közé tartozik. Rajta kívül George Clooney, Nicole Kidman, Cindy Crawford, Ellen MacAthur, Greg Norman és Zhang Ziyi is szívesen hordja csuklóján a világ egyik legismertebb óragyártójának remekműveit.

#omega #omegakaróra #omegawatch #Speedmaster #Seamaster #DeVille

#AquaTerra #planetocean #Constellation #karóra

karóra adás-vétel